خانه

کوه‌نوردِ خسته‌ای که پول کافی برای خرید بلیت نداشت . . . مساعدت مسئولان «تله‌کابین» : پیاده برو !این روایت های داریوش در رابطه با مواجه شدن با اینگونه مشکلات را وقتی روی میز«حسین قهاری»، مدیرفروش بلیت تله کابین توچال قرار می دهیم و از او می خواهیم پاسخی در واکنش به آن مطرح کند، می گوید: این ادعا نادرست است. در ابتدا باید بگویم در پیست توچال به هیچ عنوان حیوانی از قبیل گرگ و شغال و... وجود ندارد، به طور قطعی می توان گفت در این محدوده حیوان درنده ای وجود ندارد و این اطمینان را به کوهنوردها می دهم که از این لحاظ امنیت کاملا برقرار است. حتی در سال های گذشته هم چنین مواردی (مشاهده حیوان) نیز گزارش نشده است.

قهاری می گوید: در مورد مانع شدن پرسنل تله کابین با کوهنوردی که مقدار پول کافی را برای سوار شدن به تله را نداشته تا حدودی موافق هستم، اگر قرار باشد هرکسی برای سوار شدن به تله کابین پولی پرداخت نکند،‌ باید کلا تله کابین را برای عموم، به صورت رایگان در اختیار قرار دهیم. پس اینکه پرسنل چرا مانع سوار شدن این شخص شده اند؟ به نظرم این اجازه را دارند، پرسنل حق دارند برای سوار شدن به تله کابین نظارت داشته باشند و وجهی را دریافت کنند. اینکه کوهنورد کارت عابر بانک یا پول همراهش نبوده نشان از بی مسئولیتی خودش است.

قهاری در ادامه می گوید:  پیست توچال فضایی برای تفریح و کوهنوردی است، پس افرادی که به این مرکز مراجعه می کنند باید با امکانات و تجهیزات کامل باشند. اینجا مکانی اجباری یا مسیر گذر افراد نیست که ناچار باشند از آن بگذرند پس باید امکانات لازم از قبیل تجهیزات کوهنوردی، لباس مناسب،‌ پول کافی و... را همراه خود داشته باشند. البته این را هم بگویم اگر در این مکان برای افرادی مشکلی جسمی، فشار هوا یا هر موارد دیگری که پیش بیاید و اورژانسی باشد، حتما در اولین فرصت او را به پایین و مرکز اورژانس منتقل می کنیم. این فرد قاعدتا برای کوهنوردی به این مکان وارد شده و از لحاظ جسمی هیچ مشکلی نداشته که توانسته تا ایستگاه ۵ با تیم کوهنوردی همراه شود.

قهاری در پایان می گوید: به افرادی که برای کوهنوردی به این مکان می آیند توصیه می کنم حتما امکانات لازم همراهشان باشد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود، در ضمن حضور فرد همراه در کوهنوردی الزامی است، علاوه بر این کوهنوردان برای کوهنوردی سعی کنند، مسیر کوهنوردی را تنها طی نکنند. همچنین باید تأکید کنم خطری مانند حمله حیوان و.... در این مکان کسی را تهدید نمی کند و جای نگرانی نیست. این روایت اگرچه قابل بحث است، اما توضیحات ارائه شده تا حد زیادی از جزئیات را رونمایی می کند.

منبع: خبرآنلاین

نظرات   

+3 #26 داریوش 1394-10-23 01:26
در هر صورت ما قضاوت را میسپاریم به مردم که اگر اگه یک درصد هم صحبتای من نادرست باشد میتوان کار پرسنل تله را که به با هیچ دستو رالعمل و مقرراتی فابل توجیه نیست نادیده گرفت چه بسا افراد مانند فرهاد هر چقدر هم دنبال کمرنگ کردن حادثه ای به تین فجیعی باشن
نقل قول
-5 #25 فرهاد 1394-10-19 01:49
این گدا هندونه رو به خاطر خدا میخواست بریزه تو شکم خودش! کاش همه هندونه فروش باشند بجای گدایی برای رضای خدا هندونه هاشو نذر کنه، دقت کرده باشین همیشه گدا و نیاز مند خیلی بیشتر از اشخاصیه که دل رئوف دارند و دستشون تو کاره خیره.
نقل قول
+2 #24 داریوش 1394-10-17 21:47
گویند فقیری به نزد هندوانه فروشی رفت و گفت: هندوانه برای رضای خدا به من بده، فقیرم و چیزی ندارم. هندوانه فروش در میان هندوانه ها گشتی زد و هندوانه ی خراب و به درد نخوری را به فقیر داد. فقیر نگاهی به هندوانه کرد، دید که خورده نمی شود. سپس مقدار پولی که به همراه داشت را به هندوانه فروش داد و گفت به اندازه پولم به من هندوانه ای بده. هندوانه فروش هندوانه خیلی خوبی را وزن کرد و به مرد فقیر داد.

فقیر هر دو هندوانه را رو به آسمان گرفت و گفت: خداوندا بندگانت را ببین، این هندوانه خراب را به خاطر تو داده و این هندوانه خوب را به خاطر پول. . .

خدا، چیست؟کیست؟کجاست؟

خدا در دستیست که به یاری میگیری، درقلبیست که شاد میکنی، درلبخندیست که به لب مینشانی، خدا درعطر خوش نانیست که به دیگری میدهی، درجشن و سروریست که برای دیگران بپا میکنی، آنجاست که عهدمیبندی و عمل میکنی، خدا؛ درتو،باتو، و برای توست......
نقل قول
-6 #23 فرهاد 1394-10-13 11:57
کسی نخواست تو پاسخ بدی نیازی نیست همه چی مشخصه، اگه تو ورزشکاری من نیستم، شرایطی که شما بزرگش کردی چیزی نیست و سختیهاشو نخواهی دید در حد تو نیست، کلا کوه با شریط سختشه که مفهوم پیدا میکنه، بدرد بچه سوسولها نمیخوره، همون ورزش خودتو ادامه بده ولی بدون توقع لطف و کمک، رو خودت حساب کن و قدرت خودت.
نقل قول
+4 #22 داریوش 1394-10-12 16:40
من مطمئنم شما ذینفع هستین و اصلا نظر شما واسه من مهم نیست و اگه وقت کردین به نظرخواهی ها یه نگاه بنداز آقای فرهاد و اینم که دره کابین باز بوده یا نه من اطلاعی ندارم اینو باید از پرسنلی که اونروز 1394/9/1 منو دید بپرسی من یه ورزشکار حرفه ای بودم واولین چیزی که بهم یاد دادن گذشت و انسانیته البته نه ترحم و لطف که اون پرسنل انجام ندادن مطمنم شما ورزشکار واقعی نیستی. ودیگه جواب افرادی امثال شمارو نمیدم چون شما معنی و مفهوم شرایطو متوجه نمیشی
نقل قول
-8 #21 فرهاد 1394-10-12 04:36
این جمله هم خودش به دروغ های ایشون مهر تایید میزنه
" نزدیک ایستگاه 5 که شدم یک تله به سمت پایین می رفت با داد و فریاد درخواست کمک کردم و یکی از مسئولان در تله را باز کرد و گفت کمک می آوریم. "
متاسفانه ایشون نمیدونه که درب های تله کابین از داخل باز نمیشه و توسط متصدی ایستگاه و فقط از بیرون قابل باز و بسته شدن هست!!!
نقل قول
-7 #20 فرهاد 1394-10-12 04:30
من بنا به تجربه شخصی و یک نظاره گر نظرمو دادم چرا ناراحت میشی، اینجا محل درج نظره و توجیحات شما اصلا برام مهم نیست، در یک جمله کل داستان ایشون اغراق و فرافکنی بیش نیست. ایشالا از این واقعه کوچکی که بزرگ کرده درس بگیره و انسانیت و همنوع دوستی رو اول یاد بگیره بعد تو محیطی که یک عده ورزشکار تو اون قدم میذارن پا بذاره، محیط کوهستان حرمت داره و مقدسه. مسئول تله کابین هم یک نفر مثل من و شما اگه بخواد حس همنوع دوستی داشته باشه باید کل حقوفشو بذاره واسه امثال این آقایی که کل زندگیشو بنا کرده رو لطف و همنوع دوستی دیگران و عادت کرده که تاوان بی مسئولیتیشو دیگران پرداخت کنن.
نقل قول
+9 #19 داریوش 1394-10-07 09:55
جناب آقای عزیزی من کوهنورد حرفه ای نیستم ولی تجربه 20 سال ورزش وچندین سال حرفه ای بودن تو رشته خودمو دارم نمیدونم چه لزومی داره بخوام اغراق یا دروغ پردازی کنم،نظر هر کسی قابل احترام ولی بنده در جواب فرهاد میگم بحث اصلی کمک تو شرایط سخت به یه انسان برای رهایی از اون مشکل تو شرایط خاص خودشه من به جرات میگم این من بودم که تونستم برای زندگی کردن و زنده موندن تو اون حادثه مبارزه کنم ومن از اولم گفتم هدف آگاهی هموطنان گرامی است نه کوهنورد ان حرفه ای و اصل مطلب بی مسئولیتی پرسنل تله کابین برای کمک به یه هموطن هیچی به یه هم نوع.و عین ماجرا واقغیت داره واول خدا وبعد باز هم خدا خواست که بنده به این دنیا برگردم
نقل قول
+9 #18 محمد 1394-10-07 09:42
در اینکه این کوهنورد خودش کوتاهی کرده شکی نیست. ولی حس انساندوستی حکم میکنه که تو این شرایط به همنوعمون کمک کنیم. کسی که تو خیابون ویراژ میده و لایی میکشه و تصادف میکنه درسته که مقصر خودشه ولی درسته که بگیم بهش کمک نمیکنیم تا بمیره؟ چون خودش مقصر بوده؟
نقل قول
+9 #17 داریوش 1394-10-07 08:52
در پاسخ به فرهاد باید بگم شما از نظر. من اصلاً ورزشکار نیستی که داری یک عمل ناجوانمردانه و غیر انسانی را تایید میکنی در ضمن شرایط و تایم اون لحظه مهم بود که پرسنل اهمیت ندادن و من نمیدونم چرا شما انقد میخواهید اتففاق را داستان ودروغ پردازی جلوه دهید و کمرنگ کنید شما مطمئناً فکر میکنم ذینفع هستید آقای محترم تمام ماجرا عین واقعیت بوده و من تو اون شرایط وحشتناک گیر کردم واگه شما از بعد انسانی نگاه میکردی نه یه حرفه ای هیچ وقت دنبال توجیه کردن یه عمل ناجوانمردانه نبودین
نقل قول

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ثبت نام

روزنه

جملک

مغرور بودن به دانش خود، بدترين نوع ناداني است. «جرجي تايلر»


***

کوه‌گشت


دانلود سومین قسمت «کوه‌گشت»
موضوع: تداوم اکتشاف و پیمایش غار جوجار


دانلود دومین قسمت «کوه‌گشت»
موضوع: صعود تیمی به 31 قله مرتفع 31 استان کشور

 
دانلود اولین قسمت «کوه‌گشت»
موضوع:نصب بیرق‌های عشق و ایثار


دانلود مجله تلویزیونی شماره 32
موضوع:ایرانگردی و جهانگردی ماجراجویانه


دانلود مجله تلویزیونی شماره 31
موضوع:کوه‌نوردی خانوادگی


دانلود مجله تلویزیونی شماره 30
موضوع: امید به زندگی / کوه‌نوردی و MS


دانلود مجله تلویزیونی شماره 29
موضوع: پروژه کوه‌نوردی «سیمرغ»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 28
موضوع: کوه‌نوردی فرهنگی در محرم


دانلود مجله تلویزیونی شماره 27
موضوع: پرواز در کوهستان


دانلود مجله تلویزیونی شماره 26
موضوع: حضور سنگ‌نوردی در «المپیک»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 25
موضوع: اکتشاف مجدد در غار جوجار


دانلود مجله تلویزیونی شماره 24
موضوع: ورود سنگ‌نوردی به «المپیک 2020»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 23
موضوع: سفرسبک‌بار و رایگان سواری


دانلود مجله تلویزیونی شماره 22
دو دیواره‌نورد فرانسوی و «ابراهیم نوتاش»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 21
گفت‌وگو با «رضا شهلائی» فاتح «آناپورنا»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 20
با برگزیدگان «جشنواره صعودهای برتر»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 19
گفت‌وگو در رابطه با «عکاسی کوهستان»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 18
گفت‌وگو با استاد «سخت‌باز» در مورد بقا در طبیعت


دانلود مجله تلویزیونی شماره 17
گفت‌وگو با «شریفیان مهر»‌و «دلنوا» / مهتاب‌نوردی


دانلود مجله تلویزیونی شماره 16
گفت‌وگو با «پروانه کاظمی» و «پرستو‌ ابریشمی»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 15
گفت‌وگو درباره «دوچرخه‌سواری کوهستان»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 14
گفت‌وگو با قهرمانان «دوی کوهستان»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 13
گفت‌وگو با «صادق آقاجانی»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 12
گفت‌وگو با «حسن‌گرامی»و«امیدآمحمدی»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 11
گفت‌وگو با «امیرجلوانی»در مورد دره‌نوردی


دانلود ارتباط زنده‌ی تلویزیونی‌ با
هیمالیانوردان ایرانی برای اولین بار


دانلود مجله تلویزیونی شماره 10
گفت‌وگو با «موحد سریعی» و «کریم»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 9
گفت‌وگو با «صالحی» و «ساوه‌ای»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 8
گفت‌وگو با «عظیم قیچی ساز»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 7

گفت‌وگو با اسلک‌لاینرها؛ «آبایی» و «شریفی»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 6

گفت‌وگو با یخ‌نوردان؛ «صفدریان» و «موسوی»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 5
یادمان «امین نیا» و گفت‌وگو با «نصرت‌الله‌نوری»


دانلود بخش دوم مجله تلویزیونی شماره 4

گفت‌وگو در مورد اجلاس جهانی سنگ‌نوردی


دانلود بخش اول مجله تلویزیونی شماره 4

گفت‌وگو با دکتر «مساعدیان»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 3

گفت‌وگو با «علیرضا بلاغی»


دانلود مجله تلویزیونی شماره 2

گفت‌وگو با «محمود هاشمی»

دانلود مجله تلویزیونی شماره 1
گفت‌وگو با «حمید شفقی»

آرشیو مطالب

«حسین رضایی»
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیشخوان:

بازگشت دوباره
آناپورنا ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۳:۱۱
ماگما ده ساله شد!
ماگما ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۰۸:۴۴